Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

C Y K L O B R Á N A    do     P R Á Z D N I N

Historie

S myšlenkou uspořádat MTB závod jsem si pohrával už pěkně dlouho, i když přiznávám, že cílová kategorie závodníků měla být trochu jiná. Hlavním impulsem bylo popíchnutí našeho předsedy Sportovních klubů Městské Policie Zlín Jardy. Požádal mě, jestli bych nevymyslel a neuspořádal něco pro děti nejlépe na kolech. V práci jsem totiž za místního cyklistického blázna, který najezdí na kole víc než většina kolegů autem. V prvopočátku jsem přemýšlel o vyjížďce s dětmi. Něco ve smyslu – děti pojďte si zajezdit s Jiříkem, mnohonásobným pokořitelem kultovního bikemaratonu Drásal. Pak mě napadlo uspořádat dopravně výchovně bezpečnostní akci na dětském dopravním hřišti. Tuto myšlenku jsem nakonec přehodnotil s tím, že učení a vzdělávání, byť se jedná o kolo, raději nechám výchovným a vzdělávacím institucím. Nakonec jsem se dopracoval k tomu čím jsem začal. Rozhodl jsem se uspořádat závod na horských kolech pro děti a mládež.  

První ročník závodu CYKLOBRÁNA do PRÁZDNIN se konal 1.7.2012 ve Zlíně na Štákových Pasekách. Konání závodu trochu poznamenaly tropické vedra, které zrovna na Moravě panovaly. V den konání bylo ve Zlíně 35 st. ve stínu. Závodilo nakonec ? dětí ve 14 kategoriích. I tak se nepodařilo obsadit všechny kategorie. Nakonec bylo rozdáno 33 pohárů pro první tři umístěné s diplomy. Za účast dostal diplom každý malý závodník. V tombole bylo rozdáno 70 dárků v hodnotě 7 000,-Kč

Fotografie z 1. ročníku CYKLOBRÁNA do PRÁZDNIN - corbett.rajce.idnes.cz/CYKLOBRANA_do_PRAZDNIN_2012/ 
 
Jako pořadatel bych k závodu chtěl říct pár slov:

V první řadě bych chtěl opravdu smeknout, před každým, kdo se nezalekl skoro nelidského horka (35st. ve stínu)  a přijel s dětmi na první ročník závodu pro děti a mládež se poprat sám se sebou, se svojí lidskou schránkou a možnostmi, které každý pozná až při takovéto náročné zátěži.  Dále s matičkou přírodou, která nám nachystala podmínky hodící se spíš pro závod napříč Austrálií Crocodile Trophy a hlavně si zdravě zazávodit s vrstevníky pro které je horské kolo asi trošku víc, než prostředek k blbnutí na hřišti.

 Co k tomu říct? Nic není dokonalé a já udělal pár chybiček. Říkám schválně chybiček, protože si myslím, že v závodě nenastal žádný fatální debakl.
 
Chybičky rozebírat nebudu, protože toho, co budu chtít udělat v druhém ročníku závodu jinak, je poměrně dost. Jen řeknu, že základní koncepci bych chtěl zachovat stejnou. Co budu chtít ale za každou cenu změnit, je místo konání. Trať, kterou mi na Štákových Pasekách každým dnem procházejí koně z nedalekého ranče, je ve chvíli, kdy jen trochu poprší takřka nesjízdná. I přes velké obavy nám nakonec ale vyschla. Pomohlo nám k tomu sluníčko, které bylo nakonec také skoro vražedné. Proto tolik improvizace a změn na poslední chvíli. Jezdil jsem na místo konání závodu dvakrát týdně a dle stavu tratě řešil co a jak se pojede. Děti také nemohu poslat všude a já chtěl a budu do budoucna chtít atraktivní přírodní trať, kterou ale zvládnou i děti, které se cyklistice nevěnují zrovna závodně. Nechci akci dělat někde v parku na asfaltovém chodníku, nebo dokonce na náměstí v městě. Druhá a dost zásadní věc, proč chci změnit místo konání závodu je zázemí k závodu, které na Štákových pasekách chybí. Chci najít místo v přírodě, kde vytvořím síť plnohodnotných bikových tratí pro děti. Místo kde si rodiče budou moct v klidu sednout a občerstvit se, nebo naobědvat a děti si mezi závoděním budou moct odskočit na trampolínu, houpačku, či jiné dětské atrakce. Mám pár typů a začínám na tom pracovat.  
No a spoustu dalších věcí směřujících k daleko dokonalejšímu a lepšímu závodu, druhého ročníku CYKLOBRÁNA do PRÁZDNIN.
 
Na viděnou na příštím ročníku CYKLOBRÁNA do PRÁZDNIN se těší pořadatel RICHTER Jiří.
TOPlist