Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

C Y K L O B R Á N A    do     P R Á Z D N I N

Popis trati

     Hlavní, tzv. VELKÝ OKRUH bude dlouhý 1400 až 1500m Bude se rozprostírat na otevřeném prostranství kolem malé vody. Nejvzdálenější body okruhu budou od sebe vzdálené leteckou čarou cca 300m, tak že budou divácky atraktivní tím, že trať bude přehledná z jednoho místa. Rodiče mohou v klidu sledovat své závodící ratolesti pohodlně z jednoho místa.

     Start je na asfaltové komunikaci pod lanovým centrem směrem do Všeminského údolí. Po startu děti čeká 50m dlouhá rovinka, široká pravotočivá panelová zatáčka, která závodníky vytáhne na asfaltovou silnici, která vede kolem celého areálu. Po projetí zatáčky budou mít děti ještě dobrých 170m pohodlného asfaltového prostoru aby si upevnili své pozice a zařadili mezi výkonnostně stejné závodníky. Tu se děti nadobro rozloučí s asfaltem a odbočí doprava a po vysekané louce sjedou k dětskému hřišti. Následuje proplétání mezi stromy pod hotelovým parkovištěm. Zde děti čekají hravé zatáčky a výjezdy, zábavné sjezdíky a kličkování mezi zahradními stromy. Dále esíčkové a hravé ježdění kolem fotbalového plácku a nájezd přes patník na panelový chodník který vede kolem malé vody. Z panelového chodníky musí děti zvládnou trochu nepříjemnou ostrou pravotočivou zatáčku do kopce, která děti vytáhne do prostoru pod lanovým centrem. Závodníky čeká poslední hadí smyčka, ještě jedna nepříjemná pravotočivá zatáčka, poslední travnatá rovinka, levotočivá zatáčka, která děti vyvede zpátky na asfalt a po 30m do cíle.

MALÝ OKRUH je ořezaný velký okruh. Ořezaný je o technické a mírně náročné lahůdky. Vytvořen bude tak aby ho zvládli všechny děti v příslušné věkové kategorii. Délka malého okruhu bude 800m

TRASA PRO MRŇATA nebude okruh ale trať se startem v prostoru fotbalového plácku pod hotelovým parkovištěm. Odtud mrňata čeká rozjezd po vysekané louce, nájezd na pěšinu, lehký sjezdík k lanovému centru, mírná pravotočivá zatáčka a po asfaltu sprint do cíle.   

TOPlist